Bez kategorii

Jakie są różnice między kredytem, a pożyczką?

Kredyt i pożyczka to produkty finansowe, które pozwalają nam uzyskać dostęp do gotówki, której nie mamy. Choć obie te formy finansowania mają wiele cech wspólnych, istnieją również między nimi istotne różnice.

Sprawdź naszą ofertę wirtualne biuro Kraków! Polecamy też zobaczyć stronę Coworking Kraków.

Najważniejsze różnice między kredytem a pożyczką

  • Źródło finansowania: kredyt może być udzielony wyłącznie przez bank, natomiast pożyczkę może udzielić bank, firma pożyczkowa, a nawet osoba prywatna.
  • Cel kredytu: kredyt jest zawsze udzielany na konkretny cel, który musi być określony w umowie, natomiast pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel.
  • Oprocentowanie: oprocentowanie kredytu jest zazwyczaj niższe niż oprocentowanie pożyczki.
  • Okres spłaty: okres spłaty kredytu może być dłuższy niż okres spłaty pożyczki.
  • Wymagania wobec kredytobiorcy: banki przed udzieleniem kredytu przeprowadzają ocenę zdolności kredytowej klienta, natomiast firmy pozabankowe mogą udzielić pożyczki nawet osobom z niską zdolnością kredytową.

Podsumowanie

Kredyt jest produktem finansowym, który oferują banki. Jest udzielany na konkretny cel i charakteryzuje się niższym oprocentowaniem oraz dłuższym okresem spłaty niż pożyczka. Pożyczka może być udzielona przez bank, firmę pożyczkową lub osobę prywatną. Nie ma określonego celu, na który może zostać przeznaczona, a oprocentowanie oraz okres spłaty są zazwyczaj wyższe niż w przypadku kredytu.

Który produkt jest lepszy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Jeśli potrzebujemy dużych środków na konkretny cel, to kredyt może być lepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast potrzebujemy niewielkiej kwoty na dowolny cel, to pożyczka może być bardziej odpowiednia.

Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *